Belangrijke mededelingen
- De trainingspakkenwedstrijd op 30 maart kan helaas niet doorgaan in verband met problemen met onze baan. Excuses daarvoor!
- De ledenvergadering wordt dit jaar op woensdagavond 26 maart gehouden. Lees het hier en kom! Klik hier voor de agenda (aangepast 16/03), hier voor de notulen van de vergadering van 2024 en hier en hier voor de jaarverslagen van 2024.
- Klik hier voor de uitslag van een warme, maar prima bezette Kloetloop gehouden op 9 maart 2025. Mocht je vergeten zijn om je chip in te leveren dan kan die opgestuurd worden naar Hoogendijk, Dijkweg 112, 1619 HG Andijk of gedeponeerd worden in de oranje brievenbus bij SAV. Alvast bedankt!
- Bij Duijn Teamsport loopt er van 7 t/m 31 maart een start seizoen actie. Gebruik in de clubshop de actiecode SAV2025 en je krijgt op meerdere artikelen 25% clubkorting + 10% extra.
Wie de financiële en jaarverslagen wil doornemen voorafgaande aan de jaarvergadering kan contact opnemen met Mirjam de Boer.
Marathontoppers en de Dijkenloop
Vier SAV-leden uit de woensdagavond recreantengroep hebben op zondag 16 maart deelgenomen aan de Lentemarathon in Amstelveen. Ook al scheen bij tijd en wijle het zonnetje, echt ideaal loopweer was het niet. Vooral de laatste kilometers waarbij er tegen de koude wind in getornd moest worden hakten er zwaar in. Toch wist Moniek Spigt deze kilometers opvallend soepeltjes af te leggen wat haar op een eindtijd van 3.33.34 als vierde bij de V35 over de finish bracht.
Voor de overige drie waren de laatste kilometers wel heel zwaar, al wisten ze allen de finish te bereiken. Theo Klaver deed dat in 3.54.33 (18. M55), Johan Laan werd met zijn 4.02.50 zelfs derde bij de M65 terwijl Mieke Sijm-Bimmerman de race in 4.49.28 voltooide (36. V45).
![]() |
![]() |
![]() |
In Hoorn werd op dezelfde dag de Dijkenloop van Hollandia gehouden en hier was het de jonge Stan Smit die in 35.20 knap naar de tweede plaats op de 10km snelde. Ook Jan Kreuk kende weer een prima race. Als 70-plusser werd hij in 44.21 tweede bij de M55. Vlak voor hem passeerde Wendy Laan in 44.14 als nummer vijf bij de Vsen de finish.
Vooraf werden er twee prijzen gescoord op de 1,2km lange jeugdloop voor meisjes t/m 12 jaar die door Esmee Visser winnend in 3.58 werd afgesloten terwijl Jade Visser, ze is nog maar 7 jaar, in 4.06 knap derde werd.
Bekijk hier de foto's gemaakt door Sjoerd de Roos.
Binnen- en buitenatletiek met zeer fraaie resultaten
Op 16 maart werd er in Castricum een werpdag georganiseerd met speerwerpen, discuswerpen en kogelstoten op het programma. U14 atleet Deavy Neuvel waagde zich aan alle drie de nummers en scoorde daarop drie keer een tweede plaats. Hij deed dat met 21.57m bij het speerwerpen, een pr van 16.67m met de discus om af te sluiten met een kogelstoot van 6.31m.
![]() |
![]() |
Ondanks de zon was het binnen een stuk aangenamer en zorgde een elftal SAV-pupillen voor een aantal bijzondere prestaties in de atletiekhal van AV Lycurgus in Assendelft.
Wat ze gisteren tijden het bowlen naar binnen gewerkt hebben, weet ik niet, maar dat het voor explosieve benen zorgde duidelijk wel. Zo werd er geweldig ver gesprongen. Sommigen vlogen wel een halve meter voorbij hun pr met Katie van der Neut als opvallendste met haar 3.98m bij de VU12. Het hoogspringen werd door dezelfde meisjes net zo super gedaan. Vrijwel allemaal foutloos tot hun laatste hoogte en dikke pr’s met weer Katie als beste met 1.25m. Marlou Sinnige, die al twee pr’s had, was op de 60m in 9.52 (haar derde pr) de rapste van het viertal met Nienke van der Blonk, die met 9.55 ook haar derde pr scoorde, in haar kielzog. Voor Isa Grent werd het eveneens een pr wedstrijd. Bij de VU11 twee debutantes en wel Quinty Dekker en Fleur Tummers die meteen al leuk presteerden.
Bij de MU12 liet Milan Berghouwer na een ijzersterke 1.35m hoog, de meerkamp verder voor wat hij was. Floris Groot (foto) scoorde bij de MU11 de ene na de andere pr, waarbij hij vooral heel blij was met zijn 1.25m hoog, en zag dat in een grote en ijzersterke groep beloond met een vierde plaats overall waarvoor hij een mooie prijs kreeg omgehangen. Gino Neuvel kende niet zijn beste hoogspringwedstrijd, maar scoorde wel een pr op de 60m en bij het verspringen terwijl Mike Berghouwer in de buurt zat van zijn pr’s.
Jens Grent kwam uit bij de MU10 en voor hem verscheen er met 7.62 op de 40m een heel dik pr in de uitslag. Alle prestaties:
Gezellige bowlingmiddag
Als afsluiting van het cross seizoen werd er dit jaar op 15 maart weer traditiegetrouw gebowld in Happy Days in Grootebroek.
Maar liefst 64 jeugdleden deden mee aan deze activiteit. De pupillen en junioren lieten de mooiste werptechnieken zien om de kegels om te gooien en waren erg fanatiek. Het zijn en blijven natuurlijk wel atleten ;-)
Het was echter vooral een hele gezellig middag.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Kom naar de ledenvergadering op 26 maart
Beste leden, commissieleden, vrijwilligers en ouders van leden,
Wil je weten wat er zoal speelt binnen SAV of punten bespreekbaar maken? Kom dan naar onze jaarvergadering. Deze vindt plaats op woensdagavond 26 maart om 20.00 uur in onze kantine, de Speerpunt, en duurt ca. 1,5 uur.
Tijdens deze avond worden ook de kei en pluim uitgereikt als erkenning voor de prestaties of de inzet binnen de vereniging. Na afloop is er een hapje en een drankje om gezellig met elkaar bij te praten.
We vinden het belangrijk dat er zoveel mogelijk mensen aanwezig zijn die betrokken zijn bij SAV. Jullie input en inspraak is daarbij belangrijk. Want samen vormen we de vereniging. Dus maak plaats voor dit event in je agenda.
Vragen en/of ingezonden stukken kunnen gemaild worden naar de secretaris.
We hopen jullie allen te zien! Klik hier (aangepast 16/03) voor de agenda, hier voor de notulen van de vergadering van 2024 en hier en hier voor de jaarverslagen van 2024.
Met vriendelijke groet,
Bestuur van SAV
Achtkastelenloop
Pien Schotman en Hans Hoogervorst, twee krachten uit onze wegcommissie, hebben op zondag 2 maart deelgenomen aan de achtkastelenloop in het Gelderse dorp Vorden. Het was een mooie loop door een prachtige bosrijke omgeving waar zowel Pien als Hans kozen voor de 30km. Op deze afstand gingen bijna 700 deelnemers van start, dus er kan wel gesteld worden dat de belangstelling groot was. Hans legde de 30km af in 2.17.43 en werd daarmee negende bij de M55 terwijl Pien nog geen 4 minuten later in 2.21.18 als tiende dame over de finish kwam.
Lieke in het programma De Geknipte Gast
Lieke Klaver was vrijdag 7 maart op de tv in het programma De Geknipte Gast waar ze tegenover Eus een openhartig gesprek had over haar topsportleven. Bekijk het hier.
Warme trailrun op een schitterend parcours
Zeven SAV’ers togen op 9 maart naar het zonovergoten (en ook wel warme) Terschelling om daar deel te nemen aan een 15km lange trailrun.
Ze troffen daar een fantastisch parcours door de bossen en duinen met heel veel klimmetjes en smalle paadjes waar niet ingehaald kon worden. Margret Koster was van het zevental na 1.28 weer het eerste terug gevolgd door Peter Kuin in 1.31, Yvonne Scherpenzeel in 1.32, Margreet Broersen in 1.33, Gerda Hoff in 1.43, Gerrie Duin in 1.49 en Andries Domburg in dezelfde tijd als Gerrie.
![]() |
![]() |
Nog niet alle chips zijn na Kloetloop weer ingeleverd
Beste hardlopers,
Gisteren hebben jullie met jullie deelname weer een succs gemaakt van de Kloetloop. Daarvoor dank!
Voor de tijdsregistratie is er een chip ontvangen voor aan de schoen. Helaas zijn niet alle chips na afloop weer ingeleverd. Het is echter van groot belang dat wij deze chips weer terugkrijgen, dus mocht je hem hebben meegenomen stuur hem dan op naar Arno Hoogendijk, Dijkweg 112, 1619 HG Andijk of doe hem in de oranje brievenbus bij SAV.
Alvast hartelijk bedankt!
Met vriendelijke groet,
SAV-wegcommissie
Tweede goud voor Lieke Klaver
Haar toernooi kon na de EK winst op de individuele 400m al niet meer kapot, maar op 9 maart voegde Lieke Klaver in Apeldoorn nog een memorabele prestatie aan haar palmares toe. Als startloopster van de 4x400m estafette stuurde ze Nina Franke als eerste op pad. Nina behield die positie heel knap en hetzelfde deden Cathelijn Peeters en Femke Bol. In een nieuw nationaal en kampioenschapsrecord van 2.24.34 was de titel opnieuw voor Nederland, waarmee Lieke een tweede gouden medaille scoorde. Met maar liefst zeven gouden en twee zilveren medailles won Nederland dit toernooi ook het medailleklassement.
Lees hier wat het NHD schreef.
Zomerse Kloetloop trekt veel belangstelling
Om diverse redenen werd de Kloetloop dit jaar qua datum een maand vervroegd en dat leverde op 9 maart een onverwacht zomerse editie op. De belangstelling was met 77 jeugdigen, 70 deelnemers op de 5km, 88 deelnemers op de 10km en 49 deelnemers op de 10 Engelse Mijlen groter dan ooit. Klik hier voor de uitslagen. Bekijk hier de jeugdfoto's en hier de foto's van de andere afstanden gemaakt door Sjoerd de Roos. Helena Kuijper maakte finishfoto's van de langere afstanden. Bekijk ze hier.
In de oudere jeugdgroepen was de belangstelling wat minder omdat een groep SAV'ers naar Apeldoorn was afgereisd om daar te genieten van een gouden middag op het EK indoor.
Op de 400m voor de allerjongsten stonden echter maar liefst 46 paar beentjes te trappelen om met elkaar te strijden om de hoogste eer. De meisjes bleken het sterkst want Jade Visser was als eerste weer terug gevolgd door Heidi Visser en Sofie Out. Bij de jongens was Timothy Onos op de zesde plaats de beste SAV’er.
Goud voor Lieke Klaver
Op zaterdagavond 8 augustus was het dan zover en moest Lieke Klaver het waar gaan maken in de finale van de 400m tijdens het EK indoor in Apeldoorn. Ze ging van start zoals ze eigenlijk altijd doet, hard dus en na 200m met een lichte voorsprong op kop. Het allerlaatste stuk blijft echter doorgaans toch wel een lastig ding en met de Noorse Henriette Jaeger in haar slipstream werd het publiek getrakteerd op de min of meer verwachte bloedstollende eindstrijd. Maar een wedstrijd in eigen huis en dan met zo'n geweldig publiek gaf Lieke vleugels. Ze hield knap stand en finishte na 50.38 als eerste met de Noorse op slechts 0.07 achter haar.
Met deze tijd dook ze ruimschoots onder haar beste jaarprestatie en won ze voor het eerst individueel een gouden medaille. Hier hebben we geen woorden voor. Top gedaan Lieke! Bekijk de race hier en luister naar haar verhaal.
Foto: © Facebook Atletiekunie
Femke Vogelsang de snelste op Texel
De piepjonge Femke Vogelsang heeft op 8 maart op Texel tijdens de halve marathon van de Waal opnieuw een fraaie prestatie geleverd. Op de 975m voor meisjes t/m 8 jaar was ze in 4.13 de snelste en zo kon ze weer een mooie prijs aan haar verzameling toevoegen.
Start Seizoen Actie bij Duijn Teamsport
Bij Duijn Teamsport loopt er van 7 t/m 31 maart een start seizoen actie. Gebruik in de clubshop de actiecode SAV2025 en je krijgt op meerdere artikelen 25% clubkorting + 10% extra.
Het beste werd voor het laatst bewaard in de crossfinale
Schitterend weer, het leek wel bijna zomer, op 8 maart tijdens de finale van de crosscompetitie in Zeewolde. De organisatie had in een mooie omgeving bij een meer een pittig parcours bestaande uit vooral veel (nu rul) zand, gras en wat heuvels voor de deelnemers in petto en dat lag duidelijk niet iedereen! SAV was aanwezig met een flinke ploeg en kwam uiteindelijk goed voor de dag met drie eerste prijzen, twee keer zilver en nog een vierde prijs (de beste vijf op de individuele afstanden werden beloond).
De oudste mannen beten de spits af en met plek 7 voor Nariño en plek 8 van Max bij de MU20 en een twintigste plaats van Stan bij de MU18, beiden over 4,5km, begon het niet verkeerd. Die 4,5km bleek voor Gwen en Ilse best wel pittig en zij finishten dan ook kort achter elkaar als nummer 21 en 22 bij de VU18.
Voor de jeugd U16 bedroeg de afstand 3,5km en die werd bij de jongens het rapste afgelegd door Gido die als nummer 31 over de finish kwam. Jari, Maxim en Jort passeerden de eindstreep als nummer 52, 53 en 59. Bij de meisjes had Nina duidelijk wat minder moeite met de afstand. Zij behaalde een mooie achtste plaats. Lynn kwam twee minuten later als nummer 42 over de streep terwijl Moniek de race als nummer 51 beëindigde.
![]() |
![]() |
De jeugd U14 en U13 kreeg 2,5km voor de kiezen en het was Eva die zich als nummer twee weer knap in de prijzen wist te lopen. Met Lotte op plaats 19, Eline op plaats 21 en Anna op plaats 32 werd het ploegenklassement voor het vierde jaar op rij gewonnen, al was het deze keer wel reuze spannend met slechts twee punten verschil. De organisatie zag dit (na protest van Wouter) dan ook pas na de prijsuitreiking want de meisjes kregen aanvankelijk de tweede plaats toebedeeld! Bij de VU13 was Faya als nummer 14 rap weer terug. Tessa eindigde als 35ste.
Nadine in NL record naar EK zilver, Lieke soeverein naar finale 400m
Het was op 7 maart, de tweede dag van het EK indoor in Apeldoorn, een mooie dag voor de SAV atletes. Vroeg in de middag plaatste Lieke Klaver zich via seriewinst in 51.52 als snelste atlete voor de halve finale van de 400m terwijl Nadine Visser via 7.85 en een tweede plaats in de tweede halve finale van de 60m horden zich op kon maken voor de finale, die ’s avonds op het programma stond. Bekijk hier de race van Nadine en luister hier wat ze erover te vertellen heeft. En luister hier naar het verhaal van Lieke.
Maar eerst was Lieke weer aan de beurt. Met veel overtuiging greep ze in 51.15 de winst in haar halve finale en dat was van twee halve finales opnieuw de snelste tijd. Maar de atletes zitten kort bij elkaar, dus dat gaat morgen om 21.50u een zeer spannende finale opleveren. Bekijk haar race hier en luister hier naar wat zij te melden heeft.
De finale van de 60m horden was het één na laatste nummer van de avond met veel sterke atletes aan de start. Doorgaans is Nadine in zo’n finale op haar best en dat was ze nu ook. Het werd misschien geen goud, maar wel prachtig zilver in een nieuw nationaal record van 7.72 sec. Haar beste race ooit dus! Gefeliciteerd Nadine! Bekijk de race hier en luister naar haar reactie. Lees hier wat het NHD schreef.
![]() |
![]() |
![]() |
Foto's Nadine: © Facebook Atletiekunie
Nadine een ronde verder, Noah helaas (net) niet
De kop is er af en met een mooie seriewinst in 7.89 op de 60m horden haalde Nadine Visser op de eerste dag van het EK indoor in Apeldoorn probleemloos de volgende ronde. Ze won namelijk de eerste serie ruimschoots en gaat met de tweede tijd van vier series richting de halve finale die morgenmiddag vanaf 13.45u op het programma staat. Zij zal dan van start gaan in de uiterst sterk bezette tweede halve finale. Luister hier wat zij erover te vertellen heeft.
Om de volgende ronde van de 1500m te halen was voor Noah Baltus op voorhand een lastige opgave omdat het meteen om een finaleplaats ging en daarvoor slechts de drie besten per serie zich plaatsten. Geen tijd snelste oid, dus het moest echt in je serie gebeuren. Uiteraard zaten de mannen kort op elkaar, maar Noah kwam met zijn zesde plaats in de derde serie met 3.42.25 helaas net tekort. Lees hier wat het NHD schreef.
Lieke Klaver is de eerste SAV-atleet die morgen in actie komt. Om 11.55u gaat de eerste van vijf series van start waarbij Lieke in serie 2 in baan 6 te bewonderen zal zijn.
EK indoor van start
Donderdag 6 maart gaat het gebeuren, het EK indoor in Apeldoorn begint dan met meteen al de SAV-atleten Noah Baltus en Nadine Visser aan de start. De 1500m series met Noah vangen om 19.55u aan terwijl Nadine zich voor de series van de 60m horden om 20.48u mag melden.
Vrijdag aan het eind van de ochtend (11.55u) worden de series van de 400m met daarin Lieke Klaver verwerkt. Mochten ze alle drie een ronde verder komen dan zien we in het avondprogramma Lieke om 19.58u (halve finale 400m), Noah om 21.15u (finale 1500m) en Nadine als het goed gaat zelfs tweemaal terug (18.45u halve finale en 21.43u finale 60m horden).
Op zaterdag staat om 21.50u de finale van de 400m voor vrouwen op het programma terwijl zondag het kampioenschap wordt afgesloten met de 4x400m voor vrouwen waarin Lieke wel meeloopt. In verband met haar individuele deelname laat ze de gemixte 4x400m estafette, waar de eerste dag mee eindigt, schieten.
Allemaal heel veel succes toegewenst!
Poldersucces
Op een uiterst zonnige, maar wel heel frisse, zondag 2 maart werd in Obdam weer de Runnersworld Polderloop georganiseerd. Veel belangstelling, al kwam het van SAV-zijde vooral van de jeugd. Daarvan beet Gino Neuvel de spits af en hij zorgde op de 1km voor jongens van 8 en 9 jaar voor een uiterst spannende finish. Hij redde het net niet om te winnen, maar kreeg als nummer twee in dezelfde tijd als de winnaar (3.45) wel een mooie zilveren standaard en een rol gevuld met lekkere snoep (foto links).
![]() |
![]() |
![]() |
Verrassend was het optreden van Katie van der Neut (foto midden samen met Deavy: #polderloop2025) die zich bij de meisjes van 10 en 11 jaar uit mocht leven over een afstand van maar liefst 3km. Het kostte haar weinig moeite want met flinke voorspong ging ze na 14.11 als winnares over de finish. Drie kilometer was ook de afstand voor de jeugd van 12 t/m 15 jaar en hier greep Nina Wenners (foto rechts) in 13.09 overtuigend de winst bij de meisjes. Lynn Hoogendijk miste met haar vierde plaats in 13.44 het podium maar nipt terwijl zus Anna in 14.06 de zevende plaat bezette. Ook de nog maar 12-jarige Deavy Neuvel waagde zich aan deze afstand waarop hij in 14.02 naar de zesde plaats bij de jongens snelde.
Frank Boon was de enige oudere SAV’er en hij passeerde na 48.36 over 10km als nummer 9 bij de M60 de finish.
Nadine gaat het hardst als zij druk voelt
Lees hier wat het NHD schreef.
De laatste Zoetermeer indoor van dit seizoen
Op 1 maart werd in Zoetermeer het indoorseizoen van ARV Ilion afgesloten met een RISL-wedstrijd en dat betekende voor de pupillen een meerkamp en voor alle andere categorieën een sprintdriekamp met afsluitend nog een 60m horden.
Annefleur Oostrum begon bij de VU10 haar wedstrijd met een rappe 7.70 op de 40m gevolgd door het medicienbalstoten waar ze tot 4.50m kwam. Het hoogspringen betrof hurkhoog en dat was toch wel wat anders dan “gewoon” hoog. Ze kwam uiteindelijk netjes tot een gehaalde hoogte van 0.90m om in het eindklassement over drie nummers tot een zevende plaats te reiken.
Elroy en Brettley Onos waren in de voorjaarsvakantie geveld door een aan griep verwant virus en daardoor niet bepaald in topvorm afgereisd. Brettley bleef bij de MU14 dan ook steken op respectievelijk 6.60 op de 40m, 8.00 op de 50m en 9.52 op de 60m. Niet echt wat hij gehoopt had, maar meer zat er op dit moment gewoon niet in.
Elroy blijft daarentegen verbazen. Bij de MU16 begon hij met 5.89 meteen al met een pr op de 40m gevolgd door 7.19 op de 50m, wat ook een pr was. Op de 60m begon het energieniveau toch wat te tanen en noteerde hij 8.37 om af te sluiten met seriewinst in een prima 9.76 op de 60m horden.
Mooi loopweer tijdens generale voor de districts crossfinale
Ondanks het mooie loopweer liep het op 1 maart niet echt storm voor de laatste van vier clubcrossen in het Streekbos.
Wel was bijna iedereen die het volgende weekeinde in Zeewolde mee gaat doen aan de finale van de districtscrosscompetitie present en voor hen was het dan ook een mooie oefening waarbij er uiteraard weer de nodige strijd werd geleverd.
Net als de vorige twee keren beten de jongsten de spits af met een wedstrijd over 1 rondje en het was deze keer Vigo Rood die dat het snelste deed terwijl de nog maar 5-jarige Lauren Zwart als nummer twee het beste meisje was.
De jeugd U9 en U10 mocht het parcours twee keer rond en dat werd het rapste gedaan door Jens Grent (MU10) gevolgd door de even oude Mpinane Sjerps, die het snelste meisje was. Jade Visser was als nummer drie de winnares bij de VU9. De winnaar bij de MU9 werd Mats Franke.